Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badmintonové soustředění v Pracově /27.7. -1.8.2015/

5. 9. 2015

Badmintonové soustředění v Pracově

Stejně jako vloni, i letos ti nejmladší z našich hráčů vyrazili do Pracova u Sezimova Ústí s cílem připravit se co nejlépe na novou badmintonovou sezónu plnou dřiny, tréninku a posléze i turnajů. Soustředění trvalo od pondělí 27.7. do soboty 1.8. a celkem se ho zúčastnilo 5 našich hráčů. Jmenovitě to byli Adéla Madarová, Alan Buchtele, David Dvořák(od nové sezóny hráč Sokola České Budějovice), Ondřej Falář, Vojtěch Hort a Vojtěch Holý.

Letošní ročník soustředění byl zvláštní tím, že celý týden trénovali hráči pod vedením zkušeného reprezentačního trenéra, což mělo podle mě velký vliv na kvalitu fyzické, technické, ale hlavně také mentální přípravy dětí. Badminton je sport, ve kterém se velmi silně projevují všechny tři tyto složky, a bylo skvělé sledovat, jak se jednotlivé aspekty tréninku dají kombinovat. Kromě přípravy na samotnou hru si také mohli všichni účastníci soustředění otestovat svojí kondici v rámci kondičních testů a nutno říct, že se vůbec nemají za co stydět. Někteří samozřejmě dopadli lépe, než druzí, ale vesměs všichni prokázali dobrou fyzickou připravenost. I přes to však byl týden v tělocvičně velmi náročný a troufnu si tvrdit, že po příjezdu domů si hráči moc rádi odpočali.

Nyní už nezbývá, než doufat, že hráči našeho oddílu svůj potenciál budou pilně rozvíjet a třeba už letos jejich práce a nadšení přinese výsledky na turnajových hřištích.

Za Vodňanský badmintonový oddíl

Ondřej Madar

 

pracov-2015.jpg